Ολυμπιακοί Αγώνες 2016: Χρυσή η Κατερίνα Στεφανίδη στο επί κοντώ

Μετά από έναν συγκλονιστικό τελικό η Κατερίνα Στεφανίδη κατέκτησε το χρυσ όμετάλλιο στον τελικό του επί κοντώ γυναικών των Ολυμπιακών Αγώνων του Ρίο με καλύτερο άλμα στα 4.85μ..
(0 ψήφοι)

Έβγαλε διοίκηση η «Καλαμάτα Βόλεϊ»

Διεξήχθησαν χθες οι αρχαιρεσίες  του νεοσύστατου Αθλητικού Συλλόγου Καλαμάτα Βόλεϊ. Αμέσως μετά συνήλθε και συγκροτήθηκε σε σώμα το νεοκλεγέν 7μελές Διοικητικό Συμβούλιο το οποίο προέκυψε και με απόλυτη ομοφωνία διαμορφώθηκε ως εξής:
(0 ψήφοι)

Ρίο 2016: Χρυσός Ολυμπιονίκης ο Λευτέρης Πετρούνιας

Το χρυσό μετάλλιο στους κρίκους κατέκτησε ο Λευτέρης Πετρούνιας στον τελικό του αγωνίσματος στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο ντε Τζανέιρο. Αυτό είναι το 3ο μετάλλιο και το δεύτερο χρυσό μετά την εμφάνιση της Άννας Κορακάκη!
(0 ψήφοι)

Θετική παρουσία του Ομίλου Αντισφαίρισης Καλαμάτας στο Πανελλαδικό Τουρνουά Αντισφαίρισης της Κέρκυρας

Ικανοποιητική η εμφάνιση των Καλαματιανών αθλητριών στο τουρνουά που διεξήχθη από 29 Ιουλίου έως 3 Αυγούστου στον Ο.Α.Κέρκυρας για τις κατηγορίες έως 12 και 14 ετών.
(0 ψήφοι)

Χρυσή Ολυμπιονίκης η Άννα Κορακάκη

Στον μεγάλο τελικό του αεροβόλου όπλου από 25 μέτρα στην σκοποβολή, η Άννα Κορακάκη  επικράτησε  της γερμανίδας Μόνικα Χαρς με σκορ 8-6 και χάρισε στην Ελλάδα το πρώτο χρυσό μετάλιο στους φετινούς Ολυμπιακούς.